• The Last Movie Stars

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Elvis

  • Jackass 4.5

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Memoria

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Safeguard: An Electoral College Story

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • The Assistant

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Ramy Youssef: Feelings

  • Anna

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★