Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★

  • The Equalizer 3

    ★★

  • The Retirement Plan

    ★★

  • Gran Turismo

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Fast X

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • The Covenant

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Renfield

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Suzume

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Marlowe

    ★★★

  • Amsterdam

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Elvis

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • All the Old Knives

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Contractor

    ★★

  • The Batman

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Living

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Forgiven

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Jungle Cruise

  • Belle

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • F9

    ★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • Bliss

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Fatman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Mandela Effect

    ★★

  • Gemini Man

    ★★