Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Edit this entry  
24
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
18
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
Edit this entry  
17
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
Edit this entry  
15
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
14
Crash

Crash

1996
×
★★
Edit this entry  
12
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★
Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
Edit this entry  
07
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma' Rosa

Ma' Rosa

2016
×
Edit this entry  
02
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Edit this entry  
01
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Edit this entry  
30
Brutal

Brutal

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
22
White Slavery

White Slavery

1985
×
Edit this entry  
20
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
American Ultra

American Ultra

2015
×
Edit this entry  
17
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Edit this entry  
13
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★½
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
09
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Settlers

Settlers

2021
×
Edit this entry  
04
Baby's Day Out

Baby's Day Out

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
27
Eli

Eli

2019
×
Edit this entry  
26
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry