Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monkey Man

Monkey Man

×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
...And God Created Woman

...And God Created Woman

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
25
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Gunfighter

The Gunfighter

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maelström

Maelström

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spaceman

Spaceman

×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Reno 911!: The Hunt for QAnon

Reno 911!: The Hunt for QAnon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Suede: The Insatiable Ones

Suede: The Insatiable Ones

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Knack... and How to Get It

The Knack... and How to Get It

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Police Academy

Police Academy

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
24
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry