Sort by

Khoi has logged 190 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Freshman

The Freshman

1925
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★
Edit this entry  
15
Little Caesar

Little Caesar

1931
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★½
Edit this entry  
08
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Warped Ones

The Warped Ones

1960
×
★★½
Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Intimidation

Intimidation

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read other review Edit this entry  
21
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zoolander

Zoolander

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★
Edit this entry  
12
Criss Cross

Criss Cross

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Zatoichi Meets Yojimbo

Zatoichi Meets Yojimbo

1970
×
Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
The Debt

The Debt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★
Read the review Edit this entry