RSS feed for Khoi

Khoi has logged 12 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Over the Moon

Over the Moon

1939
×
★★
Edit this entry  
28
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Café Society

Café Society

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Armored Car Robbery

Armored Car Robbery

1950
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★
Edit this entry  
13
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★
Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★½
Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★½
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★
Read the review Edit this entry