Sort by

Khoi has logged 201 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bel Canto

Bel Canto

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★
Edit this entry  
09
Hackers

Hackers

1995
×
★½
Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Read the review Edit this entry  
06
The Net

The Net

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
★★
Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Samurai Spy

Samurai Spy

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lion

Lion

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Random Harvest

Random Harvest

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Right Stuff

The Right Stuff

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zatoichi the Fugitive

Zatoichi the Fugitive

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Edit this entry  
09
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★
Edit this entry  
07
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tale of Zatoichi Continues

The Tale of Zatoichi Continues

1962
×
★★★
Edit this entry  
05
Prizzi's Honor

Prizzi's Honor

1985
×
Read the review Edit this entry  
05
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Tab Hunter Confidential

Tab Hunter Confidential

2015
×
★★★
Edit this entry