Sort by

Khoi has logged 16 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Ship to India

A Ship to India

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★½
Edit this entry  
22
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Natural

The Natural

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Crisis

Crisis

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Assassin Next Door

The Assassin Next Door

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smiles of a Summer Night

Smiles of a Summer Night

1955
×
★★★
Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beirut

Beirut

2018
×
★★
Read the review Edit this entry