Sort by

Khoi has logged 239 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Champion

Champion

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Somewhere in the Night

Somewhere in the Night

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Cut

In the Cut

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Touchez Pas au Grisbi

Touchez Pas au Grisbi

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Undine

Undine

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Willow

Willow

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chan Is Missing

Chan Is Missing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★
Read the review Edit this entry