Sort by

Khoi has logged 20 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Passion of Anna

The Passion of Anna

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sesame Street Presents: Follow That Bird

Sesame Street Presents: Follow That Bird

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The King and the Mockingbird

The King and the Mockingbird

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Long Way North

Long Way North

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Calamity

Calamity

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry