Sort by

Khoi has logged 26 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babe

Babe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mädchen in Uniform

Mädchen in Uniform

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry