Sort by

Khoi has logged 110 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Far Country

The Far Country

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speedy

Speedy

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bend of the River

Bend of the River

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Electric House

The Electric House

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Missing

Missing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Winchester '73

Winchester '73

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Balloonatic

The Balloonatic

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Ages

Three Ages

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Predator

Predator

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miami Blues

Miami Blues

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Bears

No Bears

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The General

The General

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Suspect

The Suspect

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Robbery

Robbery

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sing 2

Sing 2

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Jack

Dr. Jack

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bullitt

Bullitt

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Cobra

Cobra

1986
×
Read the review Edit this entry  
11
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bashful

Bashful

1917
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
That's Him

That's Him

1918
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grandma's Boy

Grandma's Boy

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Biggest Bundle of Them All

The Biggest Bundle of Them All

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Cops

Cops

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry