Sort by

Khoi has logged 87 entries for films released in 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kedi

Kedi

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lion

Lion

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
From the Land of the Moon

From the Land of the Moon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lost in Paris

Lost in Paris

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
72 Hours: A Brooklyn Love Story?

72 Hours: A Brooklyn Love Story?

2016
×
Edit this entry  
23
Allied

Allied

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alan Partridge's Scissored Isle

Alan Partridge's Scissored Isle

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Edit this entry  
10
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Obit

Obit

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Colossal

Colossal

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
30
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sing

Sing

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Café Society

Café Society

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Elle

Elle

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Edit this entry