Sort by

khoi97 has logged 35 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry