Khoi_Phan has logged 16 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★½
Edit this entry  
11
City of Pirates

City of Pirates

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
Edit this entry  
09
Reconstruction

Reconstruction

1970
×
Edit this entry  
09
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
06
The State of Things

The State of Things

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunters

The Hunters

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry