• The Last Dance

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Ant-Man and the Wasp

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Loving Vincent

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Ant-Man

    ★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • Song of the Sea

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★½

  • Thor: The Dark World

    ★½

  • Her

    ★★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★½

  • Thor

    ★½

  • Inception

    ★★★★

  • Iron Man 2

    ★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Incredible Hulk

    ½

  • Iron Man

  • Zodiac

    ★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★½

  • 8 Mile

    ★★

  • The Pianist

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Cowboy Bebop: The Movie

    ★★★★★

  • Memento

    ★★½

  • Snatch

    ★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★