Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cool Blue Car

Cool Blue Car

2022
×
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Hidden Face

The Hidden Face

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Koko-di Koko-da

Koko-di Koko-da

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Edit this entry  
18
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
Edit this entry  
14
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

2022
×
Edit this entry  
15
Marcel the Shell with Shoes On, Three

Marcel the Shell with Shoes On, Three

2014
×
Edit this entry  
15
Marcel the Shell with Shoes On, Two

Marcel the Shell with Shoes On, Two

2011
×
Edit this entry  
15
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2010
×
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Outwaters

The Outwaters

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rachel

Rachel

2019
×
Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry