Sort by

Kian has logged 132 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saved!

Saved!

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
03
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spell

Spell

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
High Lane

High Lane

2009
×
★★
Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiral

Spiral

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Antebellum

Antebellum

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Edit this entry  
05
The Owners

The Owners

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Joshua

Joshua

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hide and Seek

Hide and Seek

2005
×
★★
Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Centigrade

Centigrade

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★½
Edit this entry