Kurtis has logged 30 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Teeth

Teeth

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ebola Zombies

Ebola Zombies

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scanners III: The Takeover

Scanners III: The Takeover

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scanners II: The New Order

Scanners II: The New Order

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★★
Edit this entry  
15
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Demons

Demons

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Destination: Infestation

Destination: Infestation

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Head Hunter

The Head Hunter

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Conquest

Conquest

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry