RSS feed for doomcreep

doomcreep has logged 125 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Edit this entry  
13
Teen Titans Go! vs. Teen Titans

Teen Titans Go! vs. Teen Titans

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
26
Nintendo Quest

Nintendo Quest

2015
×
★★
Edit this entry  
13
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
Edit this entry  
11
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Who Killed Garrett Phillips?

Who Killed Garrett Phillips?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ramy Youssef: Feelings

Ramy Youssef: Feelings

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Luz

Luz

2018
×
Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry