RSS feed for Hunter

Hunter has logged 100 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sleeper

Sleeper

1973
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★½
Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Troll

Troll

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Performance

Performance

1970
×
★★
Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
Edit this entry  
27
I Had Bad Milk in Dehradun

I Had Bad Milk in Dehradun

2017
×
Edit this entry  
27
Behind the Red Curtain

Behind the Red Curtain

2017
×
Edit this entry  
26
Between Two Worlds

Between Two Worlds

2014
×
Read the review Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Angst

Angst

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★
Edit this entry  
18
Chunky Shrapnel

Chunky Shrapnel

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
16
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
American Hangman

American Hangman

2019
×
★½
Edit this entry  
11
Minions

Minions

2015
×
Edit this entry  
11
Hiruko The Goblin

Hiruko The Goblin

1991
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nine Inch Nails: Broken

Nine Inch Nails: Broken

1993
×
Edit this entry  
08
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry