• The Scorpion King

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Seven Years in Tibet

    ★★★

  • Troy

    ★★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Aguirre, the Wrath of God

    ★★★

  • The Help

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★

  • The Rock

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★★

  • The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

    ★★★★★

  • Police Academy

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★