Paul has logged 240 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Belle

Belle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Momentum

Momentum

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Make It Happen

Make It Happen

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Time

In Time

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Burning Plain

The Burning Plain

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Starfish

Starfish

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry