Kiel has logged 105 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Name

My Name

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rurouni Kenshin: Requiem for the Ishin Patriots

Rurouni Kenshin: Requiem for the Ishin Patriots

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Death Sentence

Death Sentence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vivo

Vivo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moebius

Moebius

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry