RSS feed for kiew

kiew has logged 26 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
½
Edit this entry  
27
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
Edit this entry  
24
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Commuter

The Commuter

2018
×
★½
Edit this entry  
22
The Terror Live

The Terror Live

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thirst

Thirst

2009
×
Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
Edit this entry  
20
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
BoBoiBoy The Movie 2

BoBoiBoy The Movie 2

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
Edit this entry  
05
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Rover

The Rover

2014
×
Edit this entry  
03
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★
Edit this entry  
01
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★
Edit this entry