• Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Four to Dinner

    ★★★★★

  • Breaking up in Rome

    ★★★★½

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Like a Cat on a Highway 2

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Good on Paper

    ★★

  • Solos

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Fake Famous

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Holidate

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • The Secret Garden

  • A Whisker Away

    ★★

  • ‎7 Hours to Win Your Heart

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Kidz

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Noelle

  • Frozen II

  • Last Christmas

    ★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • Good Gals

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Can You Keep a Secret?

  • Undone

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Hustlers

    ★★

  • The Personal History of David Copperfield

  • Spread Your Wings

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Lying and Stealing

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Don't Stop Me Now

  • Little

    ★★★