Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Delete History

Delete History

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amusement Park

The Amusement Park

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mirage

Mirage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Long Story Short

Long Story Short

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Harley Davidson and the Marlboro Man

Harley Davidson and the Marlboro Man

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
Edit this entry  
04
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red State

Red State

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heroes: Silence and Rock & Roll

Heroes: Silence and Rock & Roll

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Voice of Silence

Voice of Silence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien on Stage

Alien on Stage

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hitman: Agent Jun

Hitman: Agent Jun

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neil Young - Young Shakespeare

Neil Young - Young Shakespeare

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Calls

Calls

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cyst

Cyst

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dick Maas Method

The Dick Maas Method

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Violation

Violation

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shift

The Shift

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
2067

2067

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trick

Trick

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Translators

The Translators

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear City

Fear City

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read prior review Edit this entry  
08
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
El sustituto

El sustituto

×
★★★★
Read the review Edit this entry