Sort by

Kiko has logged 265 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Darkman III: Die Darkman Die

Darkman III: Die Darkman Die

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tingler

The Tingler

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Darkman II: The Return of Durant

Darkman II: The Return of Durant

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell Baby

Hell Baby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Seasoning House

The Seasoning House

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Orphan Killer

The Orphan Killer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atrocious

Atrocious

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Trance

Trance

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Purge

The Purge

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Investigación policial

Investigación policial

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chocolate

Chocolate

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Stand

The Stand

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Madman

Madman

1981
×
Read the review Edit this entry  
08
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Running Scared

Running Scared

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Desperation

Desperation

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Riding the Bullet

Riding the Bullet

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bag of Bones

Bag of Bones

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry