RSS feed for Kiko

Kiko has logged 213 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Willard

Willard

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Something Huge

Something Huge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
One of Us

One of Us

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Kill It

Don't Kill It

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
I, Madman

I, Madman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bomb Scared

Bomb Scared

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Still/Born

Still/Born

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Maus

The Maus

2017
×
Edit this entry  
10
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Muse

Muse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Housewife

Housewife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry