RSS feed for Kiko

Kiko has logged 102 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gringo

Gringo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blind Date

Blind Date

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wall

The Wall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Uninvited Guest

The Uninvited Guest

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Payback: Straight Up

Payback: Straight Up

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Downrange

Downrange

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sleeping Dogs

Sleeping Dogs

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Campeones

Campeones

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joe's Apartment

Joe's Apartment

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parallel

Parallel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien Nation

Alien Nation

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freehold

Freehold

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Motive

The Motive

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Apt Pupil

Apt Pupil

1998
×
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cherry 2000

Cherry 2000

1987
×
★½
Read the review Edit this entry