RSS feed for Kiko

Kiko has logged 28 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cherry 2000

Cherry 2000

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blastfighter

Blastfighter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2019: After the Fall of New York

2019: After the Fall of New York

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Big Racket

The Big Racket

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape from the Bronx

Escape from the Bronx

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
November

November

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The New Barbarians

The New Barbarians

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Crime

High Crime

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Duplex

Duplex

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry