RSS feed for Kiko

Kiko has logged 25 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Policía

Policía

1987
×
Read the review Edit this entry  
31
Xtro

Xtro

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cannibal! The Musical

Cannibal! The Musical

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brain Dead

Brain Dead

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bouncer

The Bouncer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cop Out

Cop Out

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Meg

The Meg

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Church

The Church

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shakedown

Shakedown

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kings

Kings

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Apparition

The Apparition

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Extinction

Extinction

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Mercury Rising

Mercury Rising

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry