Kiko has logged 209 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saw IV

Saw IV

2007
×
Read the review Edit this entry  
28
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The National Shotgun

The National Shotgun

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Star Chamber

The Star Chamber

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of Elmo in Grouchland

The Adventures of Elmo in Grouchland

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Penguins of Madagascar

Penguins of Madagascar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
S.W.A.T.

S.W.A.T.

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hopper/Welles

Hopper/Welles

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Keep

The Keep

1983
×
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Presidio

The Presidio

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Busting

Busting

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Outland

Outland

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belushi

Belushi

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dear Werner (Walking on Cinema)

Dear Werner (Walking on Cinema)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chowboys

Chowboys

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Editor

The Editor

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sweat

Sweat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manborg

Manborg

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Father's Day

Father's Day

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Patria

Patria

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Godforsaken

Godforsaken

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Strings

The Strings

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mutant Action

Mutant Action

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Solar Noise

Solar Noise

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
For Madmen Only

For Madmen Only

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry