• The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Innocent

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Fernando Torres: The Last Symbol

  • Unknown Origins

    ★★★

  • Offering to the Storm

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Legacy of the Bones

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Despite Everything

  • Us

    ★★

  • The Aftermath

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Under the Same Roof

    ½

  • The Mustang

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • In Family I Trust

    ★★½

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Conviction

    ★★★½

  • Bocadillo

    ½

  • Venom

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • The Nun

    ★★★

  • Six Dreams

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★½

  • Tag

    ★★½

  • The Extraordinary Journey of the Fakir

    ★★★

  • Jefe

    ★★½

  • Truth or Dare

  • Champions

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Red Sparrow

  • The Commuter

    ★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½