Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Thesis

Thesis

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★½
Edit this entry  
18
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
15 Minutes

15 Minutes

2001
×
★★
Edit this entry  
25
Messi

Messi

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Innocent

The Innocent

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★½
Edit this entry  
28
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
04
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Method

The Method

2005
×
★★★½
Edit this entry