• AEW All Out

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Cats

  • Jesus Is King

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ½

  • Climax

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Death Note

    ½

  • Good Time

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★

  • Detective Heart of America: The Final Freedom

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Paddington

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Fateful Findings

    ★★★★★

  • Evil Dead

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • Stoker

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★★

  • Twilight

    ★★

  • Martyrs

    ★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★½

  • Sukiyaki Western Django

    ★★★½

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★★

  • David Lynch Cooks Quinoa

    ★★★★★

  • Death Proof

    ★★★★

  • Planet Terror

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★½

  • Blade II

    ★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • The Happiness of the Katakuris

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★½

  • Wet Hot American Summer

    ★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★★★

  • Dancer in the Dark

    ★★★½

  • Bride of Chucky

    ★½

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Army of Darkness

    ★★★★★

  • Communion

    ★★

  • Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

  • Do the Right Thing

    ★★★★★