Sort by

Kilian đŸŽžïž has logged 245 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Summit

The Santa Summit

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
13
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Everybody Loves Jeanne

Everybody Loves Jeanne

2022
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
05
Parents

Parents

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
04
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
02
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
30
Return to House on Haunted Hill

Return to House on Haunted Hill

2007
×
★
Read the review Edit this entry  
30
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
29
The Secret of the Unicorn

The Secret of the Unicorn

1991
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
28
Nandor Fodor and the Talking Mongoose

Nandor Fodor and the Talking Mongoose

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Where Are You, Christmas?

Where Are You, Christmas?

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
26
Red Rackham's Treasure

Red Rackham's Treasure

1991
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
25
The Crab with the Golden Claws

The Crab with the Golden Claws

1991
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Other Zoey

The Other Zoey

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
21
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
21
The Thirteenth Floor

The Thirteenth Floor

1999
×
★★★œ
Read the review Edit this entry  
19
3 Bed, 2 Bath, 1 Ghost

3 Bed, 2 Bath, 1 Ghost

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
17
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before and After

Before and After

1996
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
15
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
15
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
13
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kill Room

The Kill Room

2023
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Darby and the Dead

Darby and the Dead

2022
×
★★œ
Read the review Edit this entry  
08
Bibi & Tina - Einfach anders

Bibi & Tina - Einfach anders

2022
×
★
Read the review Edit this entry  
07
At Midnight

At Midnight

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★œ
Read the review Edit this entry  
30
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry