Sort by

Kilian has logged 33 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Girl at the Window

Girl at the Window

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Batman: Gotham by Gaslight

Batman: Gotham by Gaslight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
JUNG_E

JUNG_E

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Couch in New York

A Couch in New York

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matador

The Matador

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
What You Can See from Here

What You Can See from Here

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
So Damn Easy Going

So Damn Easy Going

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Luck

Luck

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fisherman's Friends: One and All

Fisherman's Friends: One and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry