Sort by

Kilian has logged 26 entries for films during May 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Taken

Taken

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Linoleum

Linoleum

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Visitor from the Future

The Visitor from the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Adolf

My Neighbor Adolf

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Curse of the Jade Scorpion

The Curse of the Jade Scorpion

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Prom Pact

Prom Pact

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Space Oddity

Space Oddity

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marlowe

Marlowe

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry