King has logged 197 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Dead by Dawn

Dead by Dawn

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Contracted

Contracted

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
BloodRayne: The Third Reich

BloodRayne: The Third Reich

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Offspring

Offspring

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lust of Angels

The Lust of Angels

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taxi

Taxi

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Demon Within

Demon Within

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vampyres

Vampyres

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★
Edit this entry  
24
I Spit on Your Grave: Deja Vu

I Spit on Your Grave: Deja Vu

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greta

Greta

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Verotika

Verotika

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snatchers

Snatchers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Casper

Casper

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vulgar

Vulgar

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Street Trash

Street Trash

1987
×
Read the review Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
Read the review Edit this entry  
16
Love on a Leash

Love on a Leash

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Gerontophilia

Gerontophilia

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Monkey King

The Monkey King

2014
×
★½
Read the review Edit this entry