🧸 has logged 80 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nurse Betty

Nurse Betty

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Critters 3

Critters 3

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bloody Bloody Bible Camp

Bloody Bloody Bible Camp

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Killer Kate!

Killer Kate!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Headless

Headless

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Assault on Wall Street

Assault on Wall Street

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Seed

Seed

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Seed 2

Seed 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
VFW

VFW

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tag

Tag

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Man-Thing

Man-Thing

2005
×
Read the review Edit this entry  
31
The Toybox

The Toybox

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★
Edit this entry  
31
Bloody Birthday

Bloody Birthday

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Redwood Massacre: Annihilation

Redwood Massacre: Annihilation

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Redwood Massacre

The Redwood Massacre

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Baise-moi

Baise-moi

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Intensity

Intensity

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
31
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
30
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Skins

Skins

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Taxi

Taxi

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Roommate

The Roommate

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Shelter

Shelter

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Read the review Edit this entry