rhiannon has logged 311 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Trouble With Harry

The Trouble With Harry

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grease

Grease

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Notorious

Notorious

1946
×
★★★
Edit this entry  
13
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★
Edit this entry  
11
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★
Edit this entry  
11
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Weighting

Weighting

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Arm

The Arm

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bambi

Bambi

1942
×
★★½
Edit this entry  
04
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wolves at the Door

Wolves at the Door

2016
×
Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
The Public Enemy

The Public Enemy

1931
×
★★★
Edit this entry  
29
Morocco

Morocco

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
King Kong

King Kong

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★
Edit this entry  
26
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry