• Barbie

  • Fire Island

    ★★★★

  • Conversations with Friends

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

  • star-crossed: the film

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

  • The Velvet Underground

  • Annette

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

  • Firebird

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • CODA

    ★★

  • Flee

    ★★★★½

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Little Fish

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot