Sort by

Anto🎬 has logged 230 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Night at the Opera

A Night at the Opera

2020
×
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
29
The Break

The Break

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Noch ein bewölkter Tag

Noch ein bewölkter Tag

2020
×
Edit this entry  
28
In the clouds

In the clouds

2014
×
Edit this entry  
24
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Lily

Lily

2020
×
Edit this entry  
16
Silence

Silence

2020
×
Edit this entry  
16
El hombre instrumento

El hombre instrumento

×
Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
14
Autoethnography

Autoethnography

2021
×
Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Light Thereafter

Light Thereafter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stand Up!

Stand Up!

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Who's Afraid of the Bogeyman

Who's Afraid of the Bogeyman

1989
×
Edit this entry  
01
Tango

Tango

1985
×
Edit this entry  
30
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't

Don't

2007
×
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
24
Pinball

Pinball

2019
×
Edit this entry  
23
Red Point

Red Point

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Herzsprung

Herzsprung

1992
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nude Photography–e.g., Gundula Schulze

Nude Photography–e.g., Gundula Schulze

1984
×
Edit this entry  
22
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
Edit this entry  
21
Mad God

Mad God

2021
×
Edit this entry  
21
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
21
Sperrmüll

Sperrmüll

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Marx Family

Marx Family

1988
×
Edit this entry  
20
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
Edit this entry  
20
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
María Luisa Bemberg: The Echo of My Voice

María Luisa Bemberg: The Echo of My Voice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After Winter Comes Spring

After Winter Comes Spring

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
35 Photos

35 Photos

1985
×
Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Veneciafrenia

Veneciafrenia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sweat

Sweat

2020
×
Edit this entry