Sort by

Sewer Man has logged 208 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nun II

The Nun II

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Rings

Rings

2017
×
½
Edit this entry  
17
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★
Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Fog

The Fog

2005
×
Edit this entry  
14
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
½
Edit this entry  
11
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Edit this entry  
10
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★½
Edit this entry  
09
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
06
Casper

Casper

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★
Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Strays

Strays

2023
×
Edit this entry  
21
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
07
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Secret Invasion

Secret Invasion

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Get Rich or Die Tryin'

Get Rich or Die Tryin'

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
½
Edit this entry  
13
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
Edit this entry  
11
Insidious

Insidious

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★
Read the review Edit this entry