Sort by

Sewer Man has logged 41 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hugo

Hugo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry