Sort by

Killian has logged 39 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pride

Pride

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Spy

My Spy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry