Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hopscotch

Hopscotch

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Georgetown

Georgetown

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Valley of Elah

In the Valley of Elah

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Small Town Crime

Small Town Crime

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ransom

Ransom

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jolt

Jolt

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cadillac Records

Cadillac Records

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry