Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Final Cut

Final Cut

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Friday Night

Friday Night

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
16
November

November

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
06
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eer

Eer

2021
×
Edit this entry  
05
A Place We Call Reality

A Place We Call Reality

2018
×
Edit this entry  
05
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
And She Hisses

And She Hisses

2020
×
Edit this entry  
30
The Potemkinists

The Potemkinists

2022
×
Edit this entry  
30
Happy New Year, Jim

Happy New Year, Jim

2022
×
Edit this entry  
28
R.M.N.

R.M.N.

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
EO

EO

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Forever Young

Forever Young

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Close

Close

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Metronom

Metronom

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
War Pony

War Pony

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
More Than Ever

More Than Ever

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Softcore

Softcore

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Former Cult Member Hears Music For The First Time

Former Cult Member Hears Music For The First Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Void

Void

2017
×
Edit this entry  
14
Alex's Dream

Alex's Dream

2018
×
Edit this entry  
14
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★★★½
Edit this entry