RSS feed for "clem"

"clem" has logged 450 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hedgehog

The Hedgehog

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
We Are Okay Now

We Are Okay Now

2017
×
Edit this entry  
26
Cognitio

Cognitio

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cassini's Grand Finale

Cassini's Grand Finale

2017
×
Edit this entry  
26
Wanderers

Wanderers

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cave: Plato's Allegory in Clay

The Cave: Plato's Allegory in Clay

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Edit this entry  
04
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Let it Be

Let it Be

2016
×
Edit this entry  
02
Candy

Candy

2011
×
Edit this entry  
02
Right Place, Wrong Tim

Right Place, Wrong Tim

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Girl

Girl

2018
×
Edit this entry  
28
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Romina

Romina

2018
×
★★★
Edit this entry